Petek Temizliği

Petek Temizliğini Uzmanına Bırakın

Garantili Petek temizleme işlemleri, profesyonel petek temizlik firmalarınca yapılması gereken bir işlemdir. Ustalarımız, etrafı kirletmeden petek temizliğinizi yapmaktadır.

Petek Temizliği

Kombi tesisatları zamanla içerisinde pis ve kir biriktirirler. Bu kir, tesisat içerisinde dolaşır, peteklerin ince haznelerini doldurmaya başlar. Bu durumda kışın kombiyi yaktığınızda peteğinizin bazı bölümlerinin az ısındığını hatta bazı bölümlerinse hiç ısımmadığını görürsünüz. Peteklerin bulunan bölgeye, suyun kirlilik derecesine göre 2-4 yıl arasında mutlaka yapılması gerekmektedir.

Petek temizliği yapılmadan önce doğalgaz sarfiyatı oldukça artar. Peteklerinizin verimli ısınmaması hem faturaların kabarık gelmesine sebep olur, hem de evdeki konforunuzu azaltır. Petek temizliği yapılarak, tesisattaki borular ve tüm petekler temizlenmiş olurlar. Evinizde ısınma problemleri yaşıyorsanız mutlaka uzman ekibimizden Petek temizliği konusunda destek almanızı öneririz.

Kat Kaloriferi Petek Temizleme

Petek temizliği sadece doğalgaz ile ısınan evlerde yapılmaz. Mazatlu ısınma sağlayan kat kaloriferlerinde veya merkezi ısıtma olan apartmanlarda da tesisat temizliği gereklidir. Sitelerde veya çok katlı binaların tek merkezden ısındığı durumlarda, borularda ve tesisattaki kirlilik zamanla bütün dairelerin ısınmalarını engellemeye başlar.

Sitenize, apartmanınıza ve evinizdeki ısınma tesisatının temizliği için 0532 015 6702 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Petek temizliği, kombinin de ömrünü uzatamaktadır. Kombinizin ve Panel Radyatör , uzun yıllar boyunca tam verimli ve güvenli çalışabilmesi için petek temizliğinizi mutlaka yaptırınız. Güvenilir kimyasallar ile nitelikli bir petek temizliği işlemi 1 ila 1.5 saat arasında tamamlanır. Tesisatınız temiz su ile yıkanır ardından çamur temizliği ve kimyasal ile koruma işlemleri yapılır. Boruların ve peteğin içerisinde biriken tüm kir ve çamur temizlendikten sonra peteklerinizdeki ısı artışını siz de gözlemleyebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden Ustamız ile ANINDA görüşmek için buraya tıklayınız

Yalova Petek Temizliği

Yalova ilimiz, yaz kış sıcaklık farkının yüksek olduğu, yaklaşık olarak Kasım ayından Nisan ayına kadar kombi kullanılan bir ilimizdir. Kışın kar bir çok bölgeye düşmektedir. Yalova'da petek temizliği, kombilerin uzun ömürlü olabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Yalova petek temizliği yapılırken öncelikle banyonuzdaki Havlupan radyatör vanaları kullanılmaktadır. 2-3 bar basınç ile çalışan makinalar, hem hava hem de su göndererek tesisat ve petekteki biriken tortu ve çamuru dışarı attırır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar bu çalkalama işlemi iki yönlü olarak yaptırılır.

Yalova Çiftlikköy ve Kocaeli bölgelerinde genelde kışın ortalama 200 ila 500 Tl arası doğalgaz faturası gelmesi normaldir. Petek temizliği ile tasarruf sağlamanın yanısıra aslında en çok eski özlediğiniz sıcak ev konforunu geri alırsınız. Yalova Petek Temizliği Ne zaman Yapılmalıdır ? 1. Peteklerinizin yarısından fazlası ısınmıyorsa 2. Kombiyi yüksek ayarda çalıştırsanız bile petekler tam ısınmıyorsa 3. Peteklerin alt kısımları ısınmıyorsa 4. Sonda kalan peteğe hiç ısı gitmiyorsa 5. Kombi kirlilik arızası yapıyorsa. 6. Peteklerin 5 yılda hiç temizliği yapılmamışsa 7. Kombi filtresi tıkanmışsa

0532 015 6702 Nolu Telefondan Petek Temizliği için bize ulaşabilirsiniz.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği işinde uzman tecrübeli kişilerce yapılması gereken bir işlemdir. Özel Yıkama makinesi ile gerçekleştirilir. Tesisat temiz su ile yıkanıp çalkalanır. Yıkamanın ardından tesisat içerisinde kalan ve yumuşayan çamur ve tortular özel kimyasallar ile söktürülür. Zaman içerisinde petekleri tıkayan tüm bileşenler temizlenip atılır. Petek temizliği esnasında tüm tesisat bu kez de kimyasal koruyucu sıvı ile çalkalanır ve korumaya alınır. bu işlemin ardından petek temizliği tamamlanır ve radyatör boruları yerine takılarak tesisat temizleme işlemi bitirilmiş olur.